Interview – Jakub Žák (Wistron)

Posledním týmem, který dodal svého zástupce pro čtvrteční rozhovor je Wistron alias Fištrón. Vzal to na sebe Jakub Žák, momentálně třetí nejproduktivnější fotbalista celé soutěže. Nutno podotknout, že Wistron je nejproduktivnějším týmem soutěže. Jeho odpovědi najdete dole. V emailové vizitce má Jakub „WH MPA Leader LCD“. Některým zkratkám nerozumím, ale je leader. Nejen v práci, ale i na hřišti při zápasech ef ef el. Příjemnou zábavu.

V kolika letech jsi začal hrát fotbal?

Za balónem běhám od malička. Závodně jsem začal s fotbalem asi v 5 letech, tenkrát mě to moc nebavilo, tak jsem to záhy zabalil. Další fotbalové kroky začaly asi za 2-3 roky v mladších žácích za náš teď už bývalý klub TJ Spartak ČKD Blansko. Klub se spojil s našim největším rivalem ze stejného města a nyní vystupuje pod názvem FK Blansko.

Máš nějaké fotbalové vzory?

Fotbalové vzory má asi každý fotbalista. Ovšem postupem času se to hodně mění. Jako malý kluk jsem obdivoval něco jiného než teď. Momentálně mě asi nejvíce fascinuje (počítám, že nejen mě), co na hřišti předvádí Messi a Ronaldo.

Co považuješ za vrchol své fotbalové kariéry?

Tak ten doufám ještě nepřišel, k tomu později. Ve velkém fotbale asi postup v dorostu z 1.A třídy do krajského přeboru. Měli jsme vynikající partu, která táhla za jeden provaz. Strašně rád na ty časy vzpomínám. Teď už z časových důvodů velký fotbal nehraju. Momentálně hraju u nás v Blansku malou kopanou, tam bych se chtěl dostat do první ligy, teď hrajeme 4. No a zbývá brněnský futsal, je to hodně odlišná hra od fotbalu a malé kopané, je to rychlejší a hlavně se hraje čistě. Doufám, že tam někdy ve vyšší soutěži bude ten vrchol :D…

Jaká je Tvoje role v týmu Wistronu?

To by měli posoudit asi ostatní. Já doufám, že vůdce, respektive se o to snažím. A hlavně, což je nejdůležitější nosím dresy a vracím klíče od hřiště do posilovny (většinou hráváme poslední zápasy), to my opravdu jde ;)..

Jaké jsou cíle týmu Wistron v soutěži?

Cíl? hmm… Asi nespadnout do druhé ligy, to by mě moc mrzelo. Nyní jsou karty rozdány, bude nám stačit to, kde se momentálně nacházíme. Soutěž bereme jako příjemné zpestření práce. Ke štěstí nám stačí abychom si zahráli dobrý fotbal a když se k tomu přidá vítězství, tak je to moc fajn..

Můžeš říct něco o firmě Wistron? Čím se zabývá, co vedlo firmu ke zviditelnění se formou malé kopané?

Wistron dělá LCD televizory. Firmu k tomu nevedlo celkem nic, všechno má na svědomí Jura Kadlec, náš kapitán, trenér a manažer, který se pro FFL nadchnul a přemluvil nás abychom šli hrát.

Můžete říct něco o týmu Wistron? Je složen ze zaměstnanců firmy, nebo jakým způsobem jste sehnal hráče tohoto týmu?

Náš tým je složen výhradně z lidí pracujících ve Wistronu. Jsme větší firma a tak je kde brát kvalitní hráče. Nutno podotknout, že se náš tým celkem dlouho (celou minulou sezónu) utvářel. Nyní se to ustálilo a už se víceméně jen sehráváme, což nám bude ještě nějakou dobu trvat. Nikdo z týmu před FFL spolu fotbal nehrál, tak se snažíme dohnat manko.

Máte zelené dresy, je v tom nějaká symbolika?

Zelené dresy máme proto, že byly nejlevnější a jiné už vlastně ani nezbyly :D. Teď vážně, logo firmy je do zelena, tak jsme chtěli alespoň tímto způsobem zachovat nějakou symboliku.

Jaké jsou Tvoje osobní cíle v rámci projektu FFL?

Nezranit se, nehádat se, vyhrát a udělat si žízeň 😀

Koho považujete za nejkoplexnějšího fotbalstu z týmu Fištrónu a případně v celé soutěži?

Těch je v celé soutěži opravdu hodně. Zmínil bych Lukáše Baďury ze Solviny, Tomáše Langra z Aera.

Milana Nejedlého z Turba a najdou se další. Tito kluci hrají pro tým a nechají na hřišti všechno. Kdybych měl jmenovat od nás, tak bych zmínil půl týmu. Jako jednoho z největších dříčů vidím Cardy (Jarda Svída), který nevypustí v obraně jediný souboj.

Jak si vysvětlujete velký počet vstřelench i obdržených branek vašeho týmu?

Máme hodně ofenzivní hráče, u nás se moc nebrání. Jsme milovníci otevřeného fotbalu, který je nahoru a zase dolů. Osobně se řídím tím, že kdo dá víc gólů vyhraje. Je nám jedno jestli dostaneme 4 branky, když 5 vstřelíme. Tím bych vzpomenul krásný zápas proti ACS PARTA, který jsme nakonec zvládli a vyhráli 4:3, myslím, že jsme v tomto duelu předvedli zatím nejlepší týmový výkon.

Máš nějaké poznámky, připomínky k formátu soutěže?

Ani ne, ba naopak. Dvoukolový systém je správný, jinak by soutěž byla moc dlouhá. Jako největší plus v letošní soutěži vidím jednoznačně rozhodčího. Od kluků, kterým to bylo jedno je tady najednou člověk, který tomu rozumí a baví ho to. Už se tak nějak bojím méně o nohy než loni, když (ne)pískal každý zápas někdo jiný.

Jaké další mimofotbalové aktivity provozuješ?

Těch je hodně.. Ale je pravda, že fotbal je na prvním místě, rád si zahraju šipky, squash, bowling, jezdím na vodu, hory, do sklípku atd. Mám rád pivo a to stojí taky trochu volného času ;).

Máš nějaké oblíbené motto?

Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej blbec, kterej jde a udělá to… To asi nepotřebuje komentář..

 

Máš nějaké oblíbené jídlo?

Asi maso na jakýkoliv způsob. Je mi to celkem jedno, kromě dušené mrkve sním cokoliv.

Máš nějaký oblíbený film, hudební skupinu, píseň?

Můj hudební vkus se taky celkem dost změnil. Teď si už pár let pouštím Ti sestry. Filmů je hodně, mám rád takové, které si člověk dokáže pustit vícé než jednou a stále ho baví.

Máš nějaký vzkaz pro naše čtenáře, případně pro vaše fanynky?

Fanynky sem ještě neviděl.. Možná nám fandí servírky z jednoho nejmenovaného lokálu ve Slatině, kam chodíme po fotbale 🙂

Děkuji za rozhovor.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *