Závěrečná / velká oslava Schüca a potlesk rozhodčímu…

poharsikoČtvrtek 29.srpna, 18:00 a začíná Slavnostní ukončení FFL2013. Cimbálová muzika vyhrává a za zvuku ..“zelená je tráva, fotbal to je hra“.. přebírají všechny týmy diplomy a patřičné medaile za své výkony během celé sezóny. Milan Nejedlý není na pódiu sám jen díky synkovi Honzíkovi (známější v kruzích FFL spíše jako malý Iron), tým Telefonistů je dvoučlenný (loni si pro pohár přišlo přes dvacet telefonistů), ale jinak je sál Spartaku téměř plný a zvuku lidovek naslouchá cca 60 párů uší. Individuálním trofejím dominuje Michal Nos (nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč ligy). Brazilský gólman týmu Jedi zase poskytuje rozhovor v angličtině a dozvídáme se, že chytal jak v Brazílii, tak ve Švédsku a v české kotlině je proto, že tu má hodně přátel. Nejpočetnější zastoupení má samozřejmě mistr – Schüco. U jejich stolu je také největší fofr a skleničky na kořalku neustále pendlují mezi barem a jejich stolem. Šikanisté pak oblékají pohár do jejich dresu….  …. zábava nabírá na hlasitosti i intenzitě a Václav Klajsner září štěstím.

Nejsilnějším momentem večera zůstává předání symbolické ceny rozhodčímu. Pavel Marek, který ligu píská už čtvrtou sezónu zná velmi dobře většinu hráčů a všichni hráči znají jeho. IMG_7546Na většině podobných  banketů bývá hlavní hvězdou večera nejlepší střelec, případně hosteska s nejdelšíma nohama, ale na letošní „závěrečné“ „schytal“ potlesk ve stoje (alias standing ovation ) rozhodčí. V českých podmínkách něco nevídaného ;-). Pavel si užil několikaminutový moment, který připomínal uvedení do (pomyslné) síně slávy. Zvládl to statečně a jeho oči zůstaly jen lesklé, slza neukápla. Je vidět, že je na emoce zvyknutý ze hřiště. …ale pak už se zase vracíme na vlnu oslav, zpěvu a smělých plánů do budoucích sezón.

Oslava se halí do noci a sezóna 2013 pomalu a jistě končí. Schüco letos dominovalo jak na hřišti, tak na baru při Slavnostním ukončení, pohár je tedy v dobrých rukou.

A píšťalka sudího FFL tuplem!! 🙂

Fotky ze závěrečné se tu objeví už příští týden.

….a my se možná sejdeme za rok. Pawell

IMG_7917

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Závěrečná / velká oslava Schüca a potlesk rozhodčímu…

  1. Stevo napsal:

    Ahoj, budu niekde k dispozicii fotky z ukoncenia ?
    DAkujem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *